Collection: Dahlia Tuber Sale 2025
We are Certified Naturally Grown (CNG). CNG means no synthetic fertilizers/pesticides were used and that we use growing practices that protect the soil, air, and environment.
- All tubers were grown on our farm in Western PA. No imports.
- All tuber sales will be single tuber, not clumps.
- Each tuber is guaranteed to have at least one healthy eye (possibly still dormant) and true to variety.
- Accurate bloom colors are hard to capture on camera, and dahlia colors vary pending climate, moisture, and daylight length. I do my best to capture their true colors for my region (Western PA, zone 6b).
Be sure to review our FAQ Dahlia page for full details regarding our tuber sale.
Orders can only be shipped to continental USA. All orders will be shipped in April via USPS. No early shipments. Flat rate $15 for all shipping. FREE SHIPPING FOR ORDERS WITH 25 OR MORE TUBERS.
ON FARM/LOCAL PICK UP will be offered at no cost. Orders can be picked up in April.
LOCALS: I WILL SELL EXCESS TUBERS AT FARMERS MARKETS IN LATE MAY. SELECTION WILL BE LIMITED, BUT PRICES WILL BE LOWER. ORDER NOW IF YOU WANT A SPECIFIC VARIETY.
-
Jabberbox
- Regular price
- from $9.00
- Sale price
- from $9.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Coming Feb 1st -
Just Married
- Regular price
- from $13.00
- Sale price
- from $13.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Coming Feb 1st -
Lavender Perfection
- Regular price
- from $9.00
- Sale price
- from $9.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Coming Feb 1st -
Miss Amara
- Regular price
- from $11.00
- Sale price
- from $11.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Coming Feb 1st -
Mystery Tuber Pack (5 tubers)
- Regular price
- $30.00
- Sale price
- $30.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Coming Feb 1st -
Natalie G
- Regular price
- from $10.00
- Sale price
- from $10.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Coming Feb 1st -
PENHILL Watermelon
- Regular price
- from $10.00
- Sale price
- from $10.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Coming Feb 1st -
Red Symphony
- Regular price
- from $8.00
- Sale price
- from $8.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Coming Feb 1st -
Rock run Ashley
- Regular price
- from $14.00
- Sale price
- from $14.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Coming Feb 1st -
Rose Toscano
- Regular price
- from $10.00
- Sale price
- from $10.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Coming Feb 1st -
Sam Hopkins
- Regular price
- from $11.00
- Sale price
- from $11.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Coming Feb 1st
- Previous page
- Page 2 of 3
- Next page